В Україні тепер заборонені пересувні зоопарки, виставки диких тварин та дельфінарії без морської води

Народні обранці подбали про охорону рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги. 9 квітня закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття” №0917 підтримали 229 нардепів.

Згідно з документом забороняється використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Водночас заборонено створення і діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води.

Даний закон посилив заходи з охорони біорізноманіття та вдосконалення охорони об’єктів Червоної книги України; збереження територій природно-заповідного фонду України; охорони місць проживання об’єктів біорізноманіття; приведення законів України до норм міжнародного екологічного права; зміцнення авторитету України на міжнародній арені.

Зокрема закон посилює вимоги з охорони птахів, занесених до Додатку 2 Бернської конвенції, забороняє знищення середовища проживання рідкісних видів тварин і рослин в біосферних заповідниках і національних природних парках, забороняє використання пневматичної зброї в непристосованих для цього місцях.

Нагадаємо, природні заповідники становлять 6% території України.