СЕКРЕТИ ОЧЕРЕТУ

Cекрети очерету.

У Національному природному парку «Тузловські лимани» зараз йде активна міграція птахів. Серед них маленькі, великі, строкаті, галасливі пернаті. Але є птахи, які чудово маскуються під колір очерету і зберігають його секрети. Можна проїхати або пройти поруч і не помітити цю унікальну істоту. Гнізда влаштовує в глухих заростях очерету. На водно-болотних угіддях зустрічається більше 200 видів птахів, але помітити їх  вдається небагатьом  допитливим та спостережливим. На фото – бугай, сфотографований  в прибережній зоні очеретяних заростей озера Хаджидер в декількох метрах від головної траси.

Сьогодні День птахів. Його почали відзначати у всьому світі ще на початку XX століття. У 1902 році в Парижі була підписана “Всесвітня Конвенція про охорону птахів, корисних в сільському господарстві”. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року. З 1906 року в світі почали відзначати День птахів. Мета свята – збереження видового різноманіття та чисельності диких птахів.

Історія знала приклади, коли людина брутально та безглуздо накидалася на птахів. У період між 1860 та 1890 роками американці знищили унікальну популяцію мандрівних голубів; їх просто з’їли в ресторанах. Тепер в штаті Вісконсін встановлена ​​Меморіальна дошка, яка увічнила пам’ять про останнього мандрівнго голуба. У наступному, ХХ столітті, китайський лідер Мао Цзедун наказав перебити всіхгоробців, що крадуть у народу пшеницю. В результаті різні комахи-шкідники знищили весь урожай, і Китай опинився на межі голоду. Величезну загрозу становлять  для  птахів сучасні мисливці, екіпіровані електронними манками, джипами та автоматами, за відсутності елементарного механізму невідворотності покарання за порушення.

Орнітологи попереджають: якщо зникнуть птахи, настане екологічна катастрофа в повному сенсі, і її наслідки для людини можуть бути непередбачуваними. Винищення птахів завдасть непоправної шкоди біологічному різноманіттю. Саме в цей час всім любителям природи, фахівцям, екологам треба консолідувати всі сили, всіляко охороняти і допомагати птахам.

НПП «Тузловські лимани» робить все можливе, щоб захистити птахів, що мешкають на його територіях і акваторіях.

Іван Русєв, д.б.н., міжнародний експерт з водно-болотних угідь