Перший політ антикорупційного квадрокоптера

На відео добре видно, в якому стані степові річки Кагач (Фонтанка) та Когильник, що впадають в лиман Сасик (біля м.Татарбунари). Вони постраждали як і тисячі подібних малих річок в Україні. їх сучасний стан – це результат діяльності людини. Їх спрямили, заплави розорали, осушили, накопавши дренажних каналів, насипали дамб і встановили шлюзи, забрали воду (побудували ставки). Прибережні захисні смуги розорали. А ще, причиною повної деградації цих водних об’єктів, було віддамбування лиману Сасик.
На відео добре видно, що східний схил річки Когильник розораний до урізу води. І саме ці причини спровокували такий стан річок.
Натомість для меліораторів “розчистка річок” є улюбленою справою. І коштів на це не жалкують. При цьому, жодного разу, ніхто не поніс покарання за порушення що мають місце у водоохоронних зонах річок. Після так званої “розчистки” стан водного об’єкту погіршується, адже причини деградації не ліквідовані. А кошти бюджетні освоєні.
Ось і цього разу, проект “Поліпшення гідрологічного стану річки Когильник”, розроблений Інститутом “Укрпівдендіпроводгосп” на замовлення попереднього керівництва Татарбунарської РДА нічого подібного на меті не мав, тобто в результаті проведення робіт жодного “поліпшення” не було б. Навпаки, передбачалося русло річки (6 км) розчистити від очерету, спрямити і поглибити. Фактично, такий дренажний канал призвів би до осушення водно-болотних угідь які мають охоронний статус! А роль цих екосистем важко переоцінити: це найбільш продуктивні екосистеми, вони приймають воду від час повені, є чудовими пасовищами, впливають на місцевий клімат, etc. (ренатуралізація таких екосистем потребіє абсолютно іншого підходу)
І на проведення цих робіт меліоратори запланували витратити 11 млн бюджетних коштів! тобто, освоїти бюджетні кошти без гарантованого ефекту. Вірніше, з гарантованими негативними наслідками.

Ірина Вихристюк